Poradnik skutecznego rzucania palenia

Wsparcie innych osób

Istnieje wiele różnorodnych sposobów na rzucenie palenia. W sklepach znajdziemy wiele produktów mających wspomóc odstawienie papierosów. Najpopularniejsze środki to w większości przypadków zdrowsze substytuty nikotyny. Zaliczymy do nich między innymi gumy, plastry, e-papierosy, tabletki oraz inhalatory. Wiele osób zapomina jednak, że doskonałym wsparciem naszej silnej woli może być druga osoba. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy drugiego człowieka, który za pomocą pochwał lub ciepłych słów podtrzyma nas na duchu w czasie rzucania palenia.

Duchowe wsparcie

wsparcie innych ważne przy rzucaniu paleniaOdstawienie papierosów dla większości osób jest niezwykle stresującym przeżyciem. W wielu przypadkach objawia się to różnymi dolegliwościami takimi jak np. wahania nastroju, pogorszenie stanu fizycznego i psychicznego., brak motywacji, rozdrażnienie, depresja. To właśnie w tych najtrudniejszych chwilach warto skorzystać z pomocy rodziny, partnera życiowego lub przyjaciół. Wszyscy oni, mogą nas wspierać swoim doświadczeniem oraz autorytetem. Rzucanie palenia będzie dużo łatwiejsze, jeśli nasze działania spotkają się z akceptacją naszego otoczenia. Bardzo ważnym jest dzielenie się wszystkimi swoimi wątpliwościami oraz troskami z osobami wiedzącymi w jakim jesteśmy stanie. Powinniśmy im wcześniej wytłumaczyć, jak będzie przebiegało nasze rzucenie palenia. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Musimy pamiętać, że odstawienie przez nas papierosów to korzyść dla naszego otoczenia, które wcześniej bywało niejednokrotnie narażone na bierne palenie.

Mobilizacja otoczenia

Istotnym wsparciem podczas rzucania palenia może być osoba, która jest dla nas dużym autorytetem. Warto poinformować o fakcie naszego rzucania np. szefa, ważnego współpracownika lub rodziców. Tym sposobem będziemy bardziej zmotywowani, by dotrzymać naszego słowa. Metoda ta pozwala zmaksymalizować naszą dyscyplinę oraz samozaparcie. Będziemy starali się wszystko, by nie zawieść ważnej dla nas osoby.

Kontakt z bliskimi

utrzymuj kontakt z bliskimiMusimy stale informować naszych bliskich o postępach w rzucaniu palenia. W kryzysowych sytuacjach będziemy mogli liczyć na ich wsparcie oraz pomoc. W początkowych okresie rzucania pozwoli to im także lepiej zrozumieć nasze potrzeby oraz zachowanie. Rzucenie papierosów nie powinno być ukrywane i nie jest rzeczą, której należy się wstydzić. Wszyscy najbliżsi z pewnością docenią nasze starania i będą ogromną motywacją do większego wysiłku. Warto pamiętać, że możemy stać się inspiracją dla osób z naszego otoczenia, które dotąd nie wiedziały jak rzucić palenie.