O e-papierosie

Wpływ e-papierosa na zdrowie

Jak e-papieros wpływa na zdrowie?

Podczas palenia zwyczajnych papierosów do organizmu dostaje się wiele rakotwórczych oraz toksycznych związków chemicznych. Są one dużym zagrożeniem dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju. Pośród tych najbardziej szkodliwych można wymienić min.: tlenek węgla, amoniak, piren, toluen oraz aceton. Oprócz samych palaczy zagrożone są także osoby z ich najbliższego otoczenia. Uzależnienie od papierosów w większości przypadków wiąże się z nowotworami, chorobami naczyń i serca, spadkiem wydolności oraz ogólnym osłabieniem całego organizmu.

Zupełnie nieszkodliwy

rzuć palenie bezproblemowoE-papierosy nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji lub związków przypominających te ze zwyczajnych papierosów. Elementem łączącym oba sposoby palenia jest jedynie obecność nikotyny, którą dodatkowo w przypadku papierosów elektronicznych można samodzielnie regulować. Podczas korzystania z urządzenia do naszego organizmu trafia wyłącznie para z płynów, które znajdziemy w kartomizerach oraz kartridżach. Ich dawki są całkowicie neutralne i bezpieczne dla człowieka. Papieros elektroniczny kompletnie zaspokaja głód nikotynowy i ułatwia rzucanie palenia. Cały proces staje się wtedy mniej obciążający psychikę i organizm osoby rzucającej. Podczas używania urządzenia nie występują żadne procesy spalania. E-papieros nie wydziela żadnego zapachu oraz szkodliwych oparów i dymu. Urządzenia można używać praktycznie wszędzie bez żadnego zagrożenia dla otoczenia.

Bezpieczny organizm

rzuć palenie bezpieczniePapieros elektroniczny może być zamiennikiem zwyczajnego papierosa oraz większości środków wspomagających rzucanie palenia, które są dostępne na naszym rynku. Posiada on ich najważniejsze cechy i właściwości, a przy tym jest o wiele bezpieczniejszy, skuteczniejszy i zdrowszy. Naturalnie nie można zapominać, że e-papierosy zawierają nikotynę, która jest uzależniająca. W tym przypadku występuje ona jednak w o wiele mniejszych dawkach, które dodatkowo każdy użytkownik może samodzielnie regulować. Papieros elektroniczny to idealny sposób na ograniczenie ilości spożywanej nikotyny i pomoc w całkowitym rzuceniu palenia. Dodatkowo ogromną zaletą tej metody rzucania papierosów jest jej niski koszt i łatwy dostęp do wielu produktów. Nie wymagają one recepty oraz konsultacji lekarskich. Urządzenia można łatwo dopasować do swoich potrzeb oraz wymagań. Ich obsługa jest bardzo prosta i wygodna. Papierosy elektroniczne oraz płyny z nikotyną nie wpływają w żaden sposób na powstawanie uczuleń. Niektóre z osób mogą być jedynie uczulone na wybrane elementy e-papierosów lub poszczególne składniki e-liquidu. W taki sam sposób mogą działać wszystkie produkty dostępne na rynku takie jak gumy, plastry czy tabletki z nikotyną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niedogodności wystarczy jedynie zrezygnować z danego urządzenia lub zamienić je na inny model określonego producenta. To jeden z najbezpieczniejszych sposobów rzucania palenia i stopniowego odstawiania nikotyny.

Kto powinien uważać?

dla kogo nie jest e-papierosZ elektronicznych papierosów nie powinny korzystać: osoby uczulone na poszczególne składniki e-liquidu, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby niepełnoletnie, osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Używanie e-papierosów odradza się również osobom, które nie paliły wcześniej żadnych wyrobów tytoniowych. Urządzenie jest skierowane przede wszystkim do tych, którzy chcą rzucić palenie lub zastąpić tradycyjne papierosy bezpieczniejszym sposobem palenia.