Ranking tabletek

4. Tabex

Tabex - tabletkiTabex to tabletki stosowane podczas leczenia uzależnienia nikotynowego. Główny składnik jest wyciągiem roślinnym, jest więc całkowicie naturalny. Jego właściwości działają w podobny sposób jak nikotyna – pobudza receptory oraz poraża zwoje wegetatywne układu nerwowego, co powoduje wydzielanie adrenaliny oraz wzrost ciśnienia krwi. Nikotyna działa podobnie, dlatego w pewnym momencie te dwa składniki konkurują ze sobą. Osoba uzależniona zaczyna odczuwać mniejszą chęć na sięgnięcia po papierosa, ponieważ wszystkie ośrodki odczuwające zadowolenie są pobudzone.

Poprzez swoje działanie Tabex łagodzi skutki odstawienia nikotyny. Nie odczuwa się znanego dobrze rozdrażnienia czy bólów głowy. Tabletki nie wpływają również na nasze zdolności motoryczne i prowadzenie pojazdów, bezpiecznie można go stosować z innymi lekami.

Kuracja z tabletkami Tabex może zostać podzielona na 5 etapów przyjmowania leku.

  • Przez pierwsze 3 dni należy przyjmować 1 tabletkę co 2 godziny.
  • Między 4 a 12 dniem przyjmujemy 1 tabletkę co 2,5 godziny.
  • Od 13 do 16 dnia należy zażyć 1 tabletkę co 3 godziny.
  • Od 17 do 20 dnia należy zażyć 1 tabletkę co 5 godzin.
  • Ostatni etap to dni pomiędzy 21 a 25 dniem – wtedy w ciągu dnia powinniśmy przyjąć 1-2 tabletki.

Tabex - tabletkiKuracja jest dość szybka i wymagająca. Na początku możemy równocześnie palić papierosa, jednak zauważymy że chęć na nie znacząco spadnie. Pod koniec kuracji nie powinniśmy sięgnąć już po żadnego papierosa.

Skuteczność

W dużej mierze wydajność tabletek Tabex uzależniona jest od naszej siły woli. Nie umniejsza się to jednak ich działania – według przeprowadzonych badań potrafią znacząco wpłynąć na naszą chęć zapalenia papierosa. Pamiętać jednak trzeba o niektórych przeciwwskazaniach. Osoby silnie reagujące, bądź uczulone na cytyzynę nie powinny sięgać po lek. Odradza się go również w przypadku klinicznych zaburzeń rytmu serca czy przebytych niedawno udarów mózgu bądź zawałów serca. Tabex to silny lek pozwalający na skuteczne rozstanie się z nałogiem.

Skład produktu

Tabex - tabletkiTabletki Tabex składają się przede wszystkim z cytyzyny, która działa bardzo porównywalnie do nikotyny. Cytyzyna jest to alkaloid roślinny zawarty między innymi w nasionach złotokapu.

Podsumowanie

Tabex otrzymamy bez recepty w każdej aptece już za 36 złotych (opakowanie zawiera 100 tabletek). To niewielka cena za skuteczny lek. Jeżeli jesteśmy silni psychicznie i przygotowani do rzucenia nałogu, to jedno opakowanie tabletek powinno w zupełności wystarczyć, aby przeprowadzić pełną kurację do końca. Pamiętać należy, że w trakcie przerwania leczenia nie należy rozpoczynać go od razu od nowa. Nową kurację rozpoczynamy dopiero 4-5 miesięcy po przerwaniu poprzedniej.