Ranking tabletek

8. SmokerStop – pastylki do ssania

SmokerStop – pastylki do ssaniaSmokerSTOP to naturalny suplement diety, przeznaczony dla osób rzucających palenie. Preparat występuje pod postacią ziołowych pastylek do ssania i zmniejsza niedogodności, których przyczyną jest głód nikotynowy (ból głowy, rozdrażnienie, problemy z koncentracją). Poszczególne składniki pozytywnie wpływają na złagodzenie stresu, przyśpieszają oczyszczanie organizmu z toksyn oraz redukują napięcie wynikające z narastającego głodu nikotynowego. Dodatkowo pastylki pomagają zmniejszyć ból i zachować świeżość gardła oraz jamy ustnej.

Najważniejsze składniki tego produktu to melisa lekarska, kudzu oraz mięta pieprzowa. Warto w tym przypadku odnotować, że zawarte w kudzu izoflawony mają niezwykle pozytywny wpływ na organizm i ułatwiają jego oczyszczanie po rezygnacji z papierosów i nikotyny. Pastylki są dosyć smaczne i przyjemnie odświeżają jamę ustną. Producent tego preparatu zaleca dorosłym spożywanie od jednej do sześciu pastylek dziennie. Należy po nie sięgać w momentach pojawienia się silnego głodu nikotynowego i powoli ssać – aż do całkowitego rozpuszczenia.

Skuteczność

To dosyć przeciętny preparat, który nie sprawdzi się w przypadku długoletnich palaczy – zalecamy go wyłącznie osobom, które paliły mało i wybierały raczej słabsze papierosy. Skład tego produktu sprawia, że może on jedynie delikatnie złagodzić niedogodności wynikające z odstawienia nikotyny. Skuteczność środka jest niska i można go jedynie stosować jako wsparcie innego rodzaju terapii lub metody rzucania palenia.

Skład produktu

W składzie pastylek znajdziemy: cukier, syrop glukozowy, ekstrakt z kudzu (Pueraira lobata (WilId.) Ohwi), ekstrakt z mięty pieprzowej (Mentha piperata), , ekstrakt z liści melisy (Melissaoffidnalis), mentol, olejek anyżowy.

Skład zalecanej dziennej porcji: Zawartość w 1 pastylce: Ekstrakt z mięty pieprzowej 35 mg, Ekstrakt z kudzu 50 mg, Ekstrakt z liści melisy 20 mg

Podsumowanie

Za opakowanie zawierające 24 pastylki tego preparatu zapłacimy od 15 do 19 złotych. Niska cena z pewnością odbija się na jakości i skuteczności tego produktu. Pastylki SmokerSTOP możemy polecić jedynie osobom poszukującym jakiegoś dodatkowego środka do innego rodzaju metody rzucania lub palaczom, którzy wypalali mało papierosów o słabej mocy. Dla długoletnich palaczy ten preparat jest ewidentnie niewystarczający i może być jedynie pomocny w zwalczaniu psychicznego uzależnienia.