Ranking tabletek

7. NiQuitin – plastry

NiQuitin – plastryProdukt jest lekiem, który ma formę kwadratowych, przezroczystych plastrów do przyklejania na skórę. Ich zadaniem jest dostarczanie do organizmu określonej i stałej dawki nikotyny. Umożliwia to zmniejszanie negatywnych odczuć związanych z odstawieniem papierosów i pozwala obniżyć nasze zapotrzebowanie na nikotynę.

Stosowanie plastrów ma na celu lepsze i bardziej wydajne funkcjonowanie organizmu. Plastry zawierają składniki, które przyczyniają się do leczenia zaburzeń takich jak: problemy ze snem, rozdrażnienie, zwiększony apetyt, bóle głowy i mięśni, niepokój, nerwowość oraz zmęczenie.

Producent przygotował trzy rodzaje plastrów, różniące się od siebie mocą wydzielanej nikotyny. Osobom wypalającym więcej niż 10 papierosów dziennie, zaleca się trzy etapy rzucania i tyle samo rodzajów plastrów. Przez pierwszych 6 tygodni należy stosować plastry o mocy 21mg, następnie 2 tygodnie 14mg i kolejne 2 tygodnie 7mg. Dla palących dotychczas 10 lub mniej papierosów, na start zalecany jest plaster 14mg przez 6 tygodni i później 7mg przez 2 tygodnie.

W trakcie stosowania plastrów nie można palić papierosów oraz przyjmować żadnych innych preparatów zawierających nikotynę.

Skuteczność

NiQuitin – plastryPlastry NiQuitin to dosyć mocny i skuteczny lek. Jego największa zaleta to trzy warianty mocy, pozwalające odpowiednio dopasować właściwości produktu do naszych potrzeb. Niestety kuracja trwa dosyć długo, bo minimum 8 miesięcy. Dodatkowo musimy codzienne zmieniać plaster i pamiętać o tym, że nie można naklejać go w tym samym miejscu przez około 7 dni. Trzeba też wiedzieć, że nasza skóra może różnie reagować na plastry i pomimo zapewnień producenta są one dosyć widoczne na ciele.

Skład produktu

NiQuitin – plastry1 plaster o powierzchni 7 cm2 do przyklejenia na skórę, zawierający 36 mg nikotyny, dostarcza około 7 mg nikotyny w przeciągu 24 godzin. Każdy plaster zawiera następujące substancje pomocnicze: kopolimer etylenowinylooctanu, polietylenu tereftalan/etylenowinylooctan, wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, biały atrament.

Podsumowanie

Opakowanie, w którego skład wchodzi 7 plastrów kosztuje od 55 do 70 złotych. 8 tygodni kuracji będzie nas zatem kosztowało grubo ponad 600 złotych. To dosyć sporo, ale trzeba przyznać, że lek jest naprawdę wysokiej jakości i zapewnia dobrą skuteczność. Niestety tyle samo dobrego nie można powiedzieć na temat wygody tej kuracji. Ciągła wymiana plastrów jest dosyć kłopotliwa, a skóra w wielu przypadkach reaguje na nie zaczerwienieniami lub wysypką. Trzeba też dodać, że plastry są widoczne na skórze i nie zapewniają odpowiedniej dyskrecji.