Ranking tabletek

3. Nicorette Coolmint – tabletki do ssania

Nicorix - tabletkiNicorette Coolmint to lek pod postacią tabletek, przeznaczonych do rozpuszczania w jamie ustnej. W sprzedaży dostępne są dwa warianty mocy tego produktu. Nicorette Coolmint 2 mg jest kierowany do osób, które wypalają mniej niż 20 papierosów dziennie, a Nicorette Coolmint 4 mg zaleca się tym, którzy palą więcej lub podejmowali już wcześniej próby rzucenia palenia. Jedno opakowanie leku, niezależnie od mocy zawiera 20 tabletek do ssania i kosztuje około 20 złotych.

Lek ma za zadanie zmniejszyć objawy odstawienia papierosów i zminimalizować występowanie głodu nikotynowego. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu, produkt jest dedykowany wyłącznie dla osób dorosłych. Tabletki podczas rozpuszczania się w jamie ustnej uwalniają nikotynę, która dosyć szybko wchłania się do organizmu. Producent zaleca stosowanie od 8 do 12 tabletek na dobę i sięganie po nie w momencie pojawienia się silnej chęci zapalenia papierosa. Nie powinno się korzystać z tego leku dłużej niż 9 miesięcy.

Nicorix - tabletkiProdukt pozwala zmniejszyć niedogodności związane z odstawieniem papierosów takie jak: objawy niepokoju i lęki, obniżenie koncentracji, problemy ze snem i apetytem. Tego typu kuracja daje dobre efekty w połączeniu z wsparciem psychoterapeutycznym. Warto też odnotować, że tabletki Nicorette Coolmint nie zawierają cukru.

Skuteczność

Produkty tego typu odznaczają się raczej średnią skutecznością i sprawiają wiele niedogodności. Rozpuszczenie jednej tabletki to około 20 minut, a trzeba pamiętać, że podczas przyjmowania leku nie można pić ani jeść, Dodatkowo niektóre napoje zakwaszające jamę ustną (soki, kawa, napoje gazowane) mogą zmniejszać wchłanianie się nikotyny. Z tego powodu trzeba przed zażyciem tabletek ograniczyć spożywanie napojów. Ssanie tabletek jest też dosyć mało praktyczne i może być problematyczne dla przedstawicieli niektórych zawodów.

Skład produktu

Nicorix - tabletkiSubstancją czynną jest nikotyna (w postaci nikotyny z kationitem). Jedna tabletka do ssania zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny. Inne składniki tego leku to: rdzeń tabletki - mannitol, guma ksantan, Winterfresh RDE4-149 suszona rozpyłowo (zawiera gumę arabską oraz aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), sodu węglan bezwodny, sukraloza, acesulfam potasowy, magnezu stearynian; otoczka - hypromeloza, Winterfresh RDE4-149 (zawiera aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), tytanu dwutlenek (E 171), sukraloza, Sepifilm Gloss (zawiera hypromelozę, celulozę mikrokrystaliczną, krzemian glinowo-potasowy i tytanu dwutlenek (E 171)), acesulfam potasowy, polisorbat 80.

Podsumowanie

Nicorette Coolmint daje całkiem niezłe efekty, ale trzeba przyznać, że jest bardzo niepraktyczny. Pastylki do ssania nie przypadną do gustu osobom wykonującym niektóre zawody i nie zapewniają odpowiedniej dyskrecji. Dodatkowo dosyć trudno kontroluje się ich przyjmowanie – sięganie po pastylkę kilka razy dziennie nie przyniesie raczej wielkich, długofalowych efektów, a jedynie znacząco obciąży nasz domowy budżet, ponieważ za 20 tabletek musimy zapłacić około 20 złotych. Na rynku znajdziemy bardziej skuteczne i wygodne w użyciu produkty.