Ranking tabletek

6. Nicorette Freshmint Gum

Nicorette Freshmint GumKostki przeznaczone do żucia i ułatwiające proces rzucania palenia. Producenci stworzyli dwie wersje, dla osób palących więcej i mniej. Gumy te mają za zadanie zmniejszyć uczucie głodu nikotynowego poprzez dawkowanie do organizmu stałej dawki nikotyny, jednak w mniejszej ilości niż tej w papierosie i nie zawierającej substancji toksycznych i źle wpływających na funkcjonowanie organizmu.

Istnieje podział na mniejszą i większą dawkę nikotyny zawartej w gumie. 2Mg przeznaczone są dla osób, które wypalały dziennie mniej niż 20 papierosów. 4Mg przeznaczone są dla osób wypalających ponad 20 papierosów dziennie. Nie ma ustalonego limitu na stosowanie gum, należy przyjąć je w momencie, gdy poczujemy chęć na zapalenie papierosa. Według obliczeń będzie to ok 12 gum na dobę

W trakcie kuracji, w przypadku stosowania najwyższej dawki nikotyny można przejść na tę niższą -2 Mg. Pozwoli to na skuteczne i ciągłe dostarczanie potrzebnego składnika, jednocześnie zmniejszając jego działanie.

Skuteczność

Tabex - tabletkiBadacze zauważają znaczny procent osób rzeczywiście odchodzących od nałogu, jednak jest to proces żmudny i długotrwały. Niestety gumy nikotynowe nie dają równomiernej przyjemności jakie dają papierosy, spowodowane jest to wolniejszym wchłanianiem nikotyny do organizmu. Palenie papierosów powoduje natychmiastowy wpływ substancji do organizmu, co jest głównym uczuciem przyjemności.

Pamiętać należy, że cała kuracja trwać musi co najmniej 3 miesiące, aby widać było poprawę i czuć rzeczywiste uwolnienie od chęci zapalenia papierosa. Gdy ilość stosowanych gum będzie się wahała pomiędzy 1-2, wtedy można zacząć je powoli odstawiać.

Skład produktu

Tabex - tabletki1 kostka Nicorette Freshmint Gum zawiera 2mg lub 4mg substancji czynnej nikotyny z kationitem oraz ksylitot (jest to substancja pomocnicza). Dodatkowo gumy zawierają substancje nadającej każdemu rodzajowi swój indywidualny smak. W ofercie dostępne są ich cztery: Ice White, Freshfruit, Freshmint oraz Classic.

Podsumowanie

Na gumy Nicorette Freshmint należy zdecydować się przede wszystkim z silną motywacją i dobrym nastawieniem. Bez tego skuteczność będzie o wiele niższa. Warto zapoznać się przed pierwszym użyciem z dokładną instrukcją korzystania i przyjmowania gum. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli łatwiej przystosować się do nowej sytuacji jaką jest korzystanie z gum zamiast sięganie po papierosa. Cena jednego opakowania Nicorette Freshmint Gum to około 56 złotych.