Ranking tabletek

5. Kudzu Root

Kudzu Root - tabletkiKudzu Root to tabletki powstałe z jadalnej rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Korzeń tej rośliny pobudza mózg do wydzielania hormonów – serotoniny i dopaminy, które wpływają na układ nerwowy całego organizmu oraz prawidłowe odczuwanie emocji (braki tych hormonów doprowadzają do załamań nerwowych i depresji). Poza tym Kudzu Root ma właściwości przeciwutleniające oraz przeciwnowotworowe.

Regulacje niektórych podstawowych hormonów są bardzo pomocne przy etapie rzucania palenia. Pomaga doprowadzić organizm do stabilizacji i równowagi wypełniając braki i niedobory, dzięki czemu sam proces odejścia od nałogu nie będzie uciążliwy aż w takim stopniu. Często występujące bóle głowy podczas procesu odstawienia zostają zniwelowane poprzez poprawienie się funkcjonowania krążenia oraz układu sercowo – naczyniowego.

Wystarczy przyjmować 2-4 tabletek dziennie do posiłku. Taka ilość wystarczy, by już po kilkunastu dniach poczuć zdecydowaną różnicę w funkcjonowaniu organizmu i rozpocząć cały proces związany z rzuceniem nikotyny. Pamiętać jednak należy, że mimo naturalnego pochodzenia leku nie powinny stosować go kobiety w ciąży, karmiące bądź dzieci. Produkt ten nie powinien też być stosowany jako substytut dla zróżnicowanej i bogatej w składniki diety.

Skuteczność

Nie przeprowadzono dotąd badań określających jak dużą skuteczność ma korzeń Kudzu. Polecany jest jednak przy rzucaniu nałogu (nikotynowego oraz alkoholowego). Wg badaczy jego składniki sprawiają, że zmniejszają się uboczne efekty rozstania z nałogiem – zaczerwienienie twarzy, nudności, bóle głowy czy drżenia mięśni. Reguluje się także układ trawienny, apetyt oraz oczyszcza organizm.

Skład produktu

Tabletki składają się przede wszystkim z korzenia oraz ekstraktu Kudzu. Zawierają się w nim izoflawony: pueraryna, daidzyna i daidzeina, które wspomagają funkcje trawienne i redukują poziom stresu. To całkowicie naturalny lek nie zawierający w sobie substancji sztucznych, glutenu oraz laktozy.

Podsumowanie

Kudzu Root, to produkt zapewniający już po niedługim stosowaniu odpowiednie unormowanie pracy całego organizmu. Nie bez powodu jest to produkt często stosowany w medycynie alternatywnej (to jeden z najczęściej występujących składników w medycynie chińskiej). Może być bardzo pomocny dla osób rzucających palenie, jednak poza tym należy uzbroić się w siłę woli i chęć rzucenia nałogu.