FAQ - najczęściej zadawane pytania

Tak, w 99,9% przypadków nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Wszystko zależy od samodyscypliny i odpowiedniej motywacji oraz organizacji. Każdy z nas może żyć bez nikotyny, nawet po kilkudziesięciu latach jej regularnego spożywania.
U wielu osób rzucających palenie można odnotować wzrost wagi. Wszystko zależy jednak od rodzaju diety, a nie działania naszego organizmu.
Nie. Ryzyko zachorowania na nowotwory jest takie samo, jak w przypadku mocnych papierosów. Jedynym sposobem na uniknięcie komplikacji zdrowotnych jest całkowite rzucenie palenia.
Nie. Nic nie wskazuje na to, żeby tego typu środki były skuteczne w walce z nałogiem. Dodatkowo istnieje spore ryzyko uzależnienia się.
Nie ma żadnej uniwersalnej metody, która pomoże każdemu rzucić palenie. Warto łączyć różne środki i techniki oraz dopasowywać je do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.
Warto w tym celu skontaktować się z lekarzem i specjalistą. Rzucanie palenia z pomocą plastrów, gum lub e-papierosa może być łatwiejsze, ale trzeba pamiętać, że nie ma cudownego leku na wszystko. Najwięcej zależy od naszej motywacji oraz wytrzymałości. Środki wspomagające powstały po to, by łagodzić objawy odstawienia papierosów.
Każda próba zwalczenia nałogu jest bardzo ważna. Rzucenie palenia za pierwszym razem może być bardzo trudne. Warto pamiętać o wcześniejszych doświadczeniach i wykorzystywać ją w kolejnych próbach. Rzucanie palenia to stałą walka z własnymi przyzwyczajeniami oraz nawykami. Wielu osobom udaje się skutecznie odstawić palenie dopiero po kilku próbach.
Zdrowie, dobre samopoczucie oraz szczęście osób z najbliższego toczenia powinny być wystarczającą motywacją.
Decyzja powinna być przemyślana i skonsultowana z najbliższymi. Warto pamiętać, że skuteczna próba będzie wymagała zmiany dotychczasowego trybu życia, Powinniśmy wybrać moment kiedy będziemy pełni pozytywnego zapału i w nastroju do działania. Okresy depresji, przygnębienie czy przykre wydarzenia w życiu to nienajlepszy czas na skuteczne rzucanie palenia.
Tak, naukowcy i lekarze stale zastanawiają się jak rzucić palenie, tak aby nigdy już nie wrócić do papierosów. Ciągle mówi się o alternatywnych terapiach lub zabiegach. Na chwilę obecną nie ma jednak żadnego sposobu gwarantującego pewne rzucenie palenia.

Kategorie

Oni już rzucili: