Artykuły o rzucaniu palenia

Dlaczego warto rzucić palenie?

Przestań siebie tłumaczyć

przestań siebie tłumaczyć - rzuć paleniePalenie papierosów niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Przyjemność z palenia sprawia, że większość osób całkowicie o nich zapomina. Spora część doświadczonych palaczy nie pamięta już jak zachowywał się kiedyś ich organizm. Nałóg powoduje, że wynajdują oni kolejne powody, dla których papieros może być ważniejszy od najistotniejszego, czyli zdrowia swojego i bliskich oraz dobrego samopoczucia. Warto wszystko dokładnie przemyśleć i przeprowadzić bilans zysków oraz strat. Powinno to zdecydowanie ułatwić decyzję o zrezygnowaniu z palenia.

Naturalnie każdy może dopisać do przygotowanej przez nas listy kilka kolejnych powodów. Najważniejsze, by szczerze podejść do tematu i przemyśleć czy naprawdę „palę bo lubię”. Opracowana samodzielnie lista będzie doskonałą motywacją do działania.

Przekonaj się dlaczego warto rzucić:

1

POWÓD 1: Zdrowe serce i układ krwionośny

Rezygnując z palenia zmniejszysz ryzyko wystąpienia udaru mózgowego oraz zawału mięśniowego. Po ponad pięciu latach od rzucenia zagrożenie będzie takie samo, jak w przypadku osób, które nie paliły.

2

POWÓD 2: Piękna i zdrowa cera

Dostrzegasz zmęczenie cery i jej przyśpieszone starzenie? Po uwolnieniu się od toksyn twoja skóra odzyska wcześniejszy kolor i będzie lepiej reagować na środki pielęgnacyjne.

3

POWÓD 3: Dobra kondycja fizyczna

Palenie znacząco obniża wydolność, co sprawia, że szybciej i częściej się męczysz. Rzucenie umożliwia przywrócenie pełnej sprawności.

4

POWÓD 4: Świeży oddech

Twój oddech stanie się zdrowy i świeży. Łatwiej zadbasz o higienę jamy ustnej oraz odpowiedni kolor zębów. Nie łudź się – wszyscy czują, że palisz!

5

POWÓD 5: Brak kaszlu

Zapomnisz o uciążliwym porannym kaszlu i częstych podrażnieniach. Po pewnym czasie twoje płuca zaczną się regenerować.

6

POWÓD 6: Zdrowe paznokcie

Szybko pozbędziesz się brzydkiej barwy zniszczonych paznokci. W krótkim czasie odzyskają one pełen blask oraz zdrowy, naturalny wygląd.

7

POWÓD 7: Zaoszczędzone pieniądze

Za pieniądze wydawane na papierosy kupisz sobie jakieś ładne ubrania lub pojedziesz na wymarzone wakacje. Pomyśl, że papierosy będą jeszcze droższe!

8

POWÓD 8: Piękne włosy

Po odstawieniu papierosów szybko przekonasz się jaki mają one negatywny wpływ na włosy. Po krótkim czasie można znowu cieszyć się błyszczącą i gęstą fryzurą.

9

POWÓD 9: Naturalny zapach

Rzucenie papierosów sprawi, że szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu twoich ubrań i innych przedmiotów.

10

POWÓD 10: Pełna wolność

Przekonasz się, że nie masz żadnych ograniczeń. Wcale nie musisz szukać palarni lub miejsca dla palaczy w pociągu. Masz wszystko pod pełną kontrolą.