Poradnik skutecznego rzucania palenia

Decyzja o rzuceniu

podejmij decyzję i skończ z nałogiemRzucenie papierosów nie należy do łatwych. Trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym psychicznie oraz fizycznie. Przede wszystkim należy sobie uświadomić fakt naszego uzależnienia od nikotyny oraz wszystkie negatywne konsekwencje, które się z tym wiążą. Warto przeanalizować wszelkie argumenty przemawiające za rzuceniem i porozmawiać o swojej decyzji oraz wątpliwościach z bliskimi. W razie obawy o zdrowie można skontaktować się z lekarzem specjalistą oraz wybrać odpowiednie środki wspomagające rzucanie palenia.

Powód rzucenia

Z pewnością jesteś w stanie znaleźć choć jeden poważny powód, dla którego warto rzucić palenie. Jeśli nie wiesz, gdzie go szukać może powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestiami:

1

Do swojego organizmu regularnie dostarczasz truciznę. Płacisz za nią coraz większe pieniądze.


2

Przekazujesz negatywne wzorce swoim dzieciom i bliskim. Nie jesteś dla nich źródłem pozytywnej inspiracji.


3

W życiu spotkało Cię wiele przykrych momentów. Ze wszystkimi udało się uporać, dlaczego miałoby się nie udać z paleniem?


4

Innym też się udało.


5

Możesz udowodnić wszystkim, że samemu kierujesz i decydujesz o swoim losie.


Wsparcie w walce

ważne jest wsparcie innychPrzed rzuceniem papierosów warto przygotować sobie szczegółowy plan działania. Trzeba wszystko zaplanować tak, aby w razie potrzeby korzystać ze skutecznych i sprawdzonych rozwiązań. Musimy postawić sobie cel do wykonania i dobrać odpowiednie środki do jego wykonania. Bez tego będziemy skazani na pewne niepowodzenie. Najtrudniejsze będą pierwsze dni, dlatego o decyzji warto poinformować całą rodzinę oraz wszystkich znajomych. Powinniśmy wybrać i zaznaczyć w kalendarzu odpowiedni dzień na rozpoczęcie rzucania palenia. Trzeba wziąć także pod uwagę nasz aktualny stan psychiczny oraz zaplanowane wydarzenia. Jeśli akurat mamy obniżony nastrój lub szykuje się duża impreza w gronie palaczy, lepiej sobie odpuścić i poczekać. Rzucanie palenia musi być przemyślane i posiadać odpowiedni grunt w postaci naszego stanu fizycznego i psychicznego.

Możemy skorzystać z całej gamy środków wspomagających rzucanie palenia. Do najpopularniejszych można zaliczyć tabletki, gumy, plastry i e-papierosy. Musimy pamiętać, że bez odpowiedniego nastawienia nic nam one nie dadzą. Na każdym etapie walki z nałogiem potrzeba dużo samozaparcia oraz pozytywnego myślenia.

Pozytywne rezultaty

Na pocieszenie trzeba dodać, że po krótkim okresie przejściowym nadchodzą pozytywne zmiany. Decyzja szybko się umacnia, a po kilku dniach nasz organizm odczuwa wyraźną poprawę pod postacią lepszego smaku, węchu oraz wydolności. Nie ma idealnej recepty jak rzucić palenie. Jest to jednak kompletnie niemożliwe jeżeli decyzja o tym nie będzie odpowiednio przemyślana.